Hakkımızda

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, sinemadan televizyon yayınına, gelişmekte olan teknolojilerden alternatif medyaya kadar medyanın tarihini, teorisini ve üretimini araştırmaktadır.

Hem bilimsel araştırmalarda hem de yaratıcı çalışmalarda orijinallik, eleştirel analiz, yaratıcılık ve vizyona değer veren bölümümüzdeki derslerimiz ve araştırma fırsatlarımız, sinemanın, televizyonun, medyanın tarihi ve medya metinleri, teknolojileri ve kültürlerin eleştirel analizi üzerine odaklanmaktadır. 8 yarıyıllık dönem boyunca bölümümüzde radyo, televizyon ve sinemanın teorisi ile uygulamasını bütünleştirmek ve diğer disiplinler ile kesişim noktaları oluşturmayı hedeflenmektedir. Bu da medya sektöründe kariyerine devam etmek isteyen öğrencileri, izleyicilerine ilham veren, ikna eden ve eğiten yazarlar, yönetmenler, yapımcılar ve yöneticiler olmak için hazırlamaktadır.

Radyo Televizyon ve Sinema bölümü bu sektörde kariyer yapmayı planlayan öğrenciler için başarılı bir kariyere başlamalarında gereken becerileri sunmaktadır.  Bölümümüzün mezunları yönetmenlik, yapımcılık, sinematografi, senaryo yazımı, radyo yayıncılığı gibi ticari ve bağımsız olarak geniş bir kariyer yelpazesinden yararlanacaktır.

 

FAKÜLTE DUYURULARI

FAKÜLTE HABERLERİ

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14030 Gölköy BOLU
  • Tel: +90 374 253 56 56 
  • Fax: +90 374 253 56 57
  • Email:   ilef[@]ibu.edu.tr
Top