< < BAİBÜ Desteğiyle 29 Ülkeden 163 Bildirinin Sunulduğu Uluslararası CEO Kongresi Düzenlendi

BAİBÜ Desteğiyle 29 Ülkeden 163 Bildirinin Sunulduğu Uluslararası CEO Kongresi Düzenlendi

08 Ocak 2021

Uluslararası CEO (Communication, Economics and Organization) Sosyal Bilimler Kongresi, Bosna Hersek’ten International University of Gorazde ev sahipliğinde, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, Kuzey Makedonya’dan International Vision University ve CEO TEKMER işbirliğiyle online olarak gerçekleşti.

Kongre Başkanı BAİBÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Himmet KARADAL, “18-20 Aralık 2020 tarihlerinde, kongrede 29 ülkeden ve 143 kurum/üniversiteden 248 akademisyen tarafından hazırlanan 26 oturumda 163 bilimsel bildiri sunulmuş ve kongre özet e kitabı yayımlanmıştır. “Post Covid-19 Era: New Normalcy” başlıklı panelde Norveç, İngiltere, Arjantin, Fas, KKTC, Gürcistan, Kırgızistan, Kosova ve Yeni Zelanda’dan konuşmacılar katkıda bulunmuştur. Ayrıca, Prof.Dr. Şevki ÖZGENER’in moderatörlüğünü yaptığı “Araştırma Yöntemleri Çalıştayı” düzenlenmiştir” dedi.

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI’nın Onursal Başkanı olduğu kongrenin koordinatörlüğünü Doç.Dr.Mohammed ABUBAKAR yürütmüştür. Kongre Başkanlarından CEO TEKMER Kurucusu Doç.Dr.M.Naci EFE, Bosna Hersek’ten International University of Gorazde kurucusu Edina BRUTUS, Kuzey Makedonya’dan International Vision University Rektörü Prof.Dr.Fadıl HOCA, İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Necmettin ATSÜ, İTO Genel Sekreteri Prof.Dr. Nihat ALAYOĞLU, Kuzey Makedonya Halk Bankası Genel Müdürü Dr.Bilal SUCUBAŞI, Zoom Türkiye yetkililerinden Gökhan ERZURUMLUOĞLU ve Aksaray Belediye Başkanı Evren DİNÇER yaptıkları açılış konuşmaları ile kongre ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundular.

BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Samettin GÜNDÜZ, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin HALİS, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım SALDAMLI’nın da moderatörlüğünü üstlendiği kongrede Prof.Dr.Meltem NURTANIŞ VELİOĞLU, Doç.Dr.Süreyya KARSU ve  Dr.Öğr.Üyesi Özgür ÇARK, en iyi bildiri ödülü kazandı. Prof.Dr.Seyit KÖSE, Doç.Dr.Mine HALİS, Doç.Dr.Banu HÜLÜR, Dr.Öğr.Üyesi Hüsamettin AKAR, Dr.Öğr.Üyesi Menekşe ŞAHİN KARADAL ve Öğr.Gör.Hülya ER bildirilerini sundular.

 

FAKÜLTE DUYURULARI

FAKÜLTE HABERLERİ

Top